Lúza

Autor: Ján Juhás | 18.2.2017 o 16:06 | Karma článku: 6,17 | Prečítané:  1292x

Šéf hokejovej Tipsport ligy Richard Lintner vyjadril názor, že HC Slovan by sa mal vrátiť do slovenskej Tipsport ligy. Na jeho názor reagoval Krajči, manažér HC Slovan Bratislava. 

„Prečo by mal fanúšik Slovana vymeniť kultúrne a tolerantné prostredie arén KHL, za ziapanie ‚lúzy‘ v akože ‚derby‘ zápasoch na slovenských zimákoch.“

Nechcem teraz veľmi polemizovať o kultúrnom a tolerantnom prostredí v KHL. Stačí pozrieť na poloprázdne štadióny (iste, až na Slovan), „nestranné“ rozhodovanie ruských rozhodcov (stačí sa spýtať trénera Říhu), či nevyplácanie výplat hráčom, čo v prípade Slovana je už každoročný problém. To všetko je o kultúre. Vrátim sa ale k tomu ziapaniu lúzy na slovenských zimákoch. Povedzme si najprv, čo rozumieme pod slovom „lúza“. Mala by to byť zberba, háveď, čvarga. Toto si myslí o divákoch na slovenských hokejových štadiónoch tento nafúkaný generálny manažér Slovana! A táto osoba (vedel by som použiť aj trefnejšie pomenovanie) si dovoľuje hovoriť o kultúrnosti!

Krajči má pravdu v jednom. Na Slovensku je ozaj zaužívané skandovanie „HC Slovan sk....ná Bratislava“. A netýka sa to len hokejového klubu, ale aj futbalového. Trvá to už roky, nielen posledných päť rokov, ako tvrdí Krajči. Prečo je to tak? Nad tým by sa mohli zamyslieť hlavne majitelia a manažéri futbalového a hokejového Slovana. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Za slušné Slovensko. Bez smetí a hlupákov

Niektorí si tu žijú ako prasce v žite. A niektorí len ako prasce.

KOMENTÁRE

Vlak obsadený smerákmi idúci do stanice Ničota zrýchlil

Môže sa stať, že veľká občianska energia prítomná na námestiach vyprchá.

KOMENTÁRE

Na východ nás neunesú, ale môžeme tam zostať

Naša kamenistá hruda je azda dobrým priestorom na vychádzky, ale geopoliticky je takmer bezcenná.


Už ste čítali?