Poradca

Autor: Ján Juhás | 13.2.2017 o 13:57 | Karma článku: 10,50 | Prečítané:  5263x

Zaujímavé je, že čím sú dlhšie vo vláde, tým viac potrebujú poradiť. Je známe, že premiér má niekoľkých mediálnych a iných poradcov, ministri majú svojich poradcov, všetci majú študovaných hovorcov, atď.

Samozrejme, nie je to lacná záležitosť, ale veď o to nejde, nie sú to nejaké veľké sumy z pohľadu štátneho rozpočtu.

Byť poradcom, to nie je až taký zlý job. Napríklad poradíte premiérovi, aby natočil video, ako si umýva tvár v Dunaji. Nič neriskujete, nič nemôžete pokaziť. Premiér ukáže národu, že je úplne normálny človek, ktorý sa bežne umýva a nepohrdne ani nie celkom čistou vodou! Alebo mu poradíte, aby pred kamerami potrhal faktúry za elektrinu. Na to už treba kus odvahy, lebo faktúra je účtovný doklad a vieme, že naše daňové úrady sú nekompromisné (až na nejaké tie výnimky). Osobne som rád, že máme takého odvážneho premiéra! Je vidieť, že dobrý poradca je na nezaplatenie.

Možností uplatniť sa ako poradca je u nás veľa. Aj ja vážne uvažujem ponúknuť poradenstvo úradu vlády. Som dobrý (asi je to slabé slovo pri všetkej skromnosti) v grafoch a cítim medzierku na trhu. Graf ministra financií o cenách plynu sa v minulosti nevydaril, pred pár dňami mal premiér opäť problém s grafom o cenách energií. Už nechcem dopustiť, aby sa naši vodcovia takto blamovali pred národom! Ponúkam preto vláde svoje schopnosti v tejto oblasti. Promptne pripravím akýkoľvek graf z akejkoľvek oblasti. Môže to byť napríklad graf o vysokých platoch zdravotných sestier a nepedagogických pracovníkov v školstve, môže to byť prehľad o neexistujúcej korupcii, efektívnej práci súdov, spokojnosti občanov s vládou a podobne. Pozitívny vývoj vyjadrím v rôznych typoch grafov, nie ako doteraz len v stĺpcových! Ponúknem grafy čiarové, koláčové, pruhové, plošné, bublinové, prstencové a iné. To bude národ pozerať! Že sa v tom nebude vyznať, to je iná vec, ale veď o to ide, nie?

Nebudem drahý poradca. Na cene sa určite dohodneme. Nechcem to tu teraz do detailov rozvádzať, ale dá sa to urobiť tak, aby do to nemohli rýpať nejaké novinárske prostitútky, alebo nedajbože to Transparency international.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Za slušné Slovensko. Bez smetí a hlupákov

Niektorí si tu žijú ako prasce v žite. A niektorí len ako prasce.

KOMENTÁRE

Vlak obsadený smerákmi idúci do stanice Ničota zrýchlil

Môže sa stať, že veľká občianska energia prítomná na námestiach vyprchá.


Už ste čítali?