Ľudia nechápu.

Autor: Ján Juhás | 28.4.2014 o 15:23 | Karma článku: 11,71 | Prečítané:  920x

  Zaujal ma názov článku  „Ľudia nechápu, čo je to outlet" (Trend 23.4.2014, článok je o nákupnom centre vo Voderadoch). No povedzte, ako môžu ľudia nechápať, čo je to outlet? Veď to vie aj môj dvojročný vnuk, aj jeho osemdesiatročná prababka!  V článku sa okrem iného píše: „Súčasťou a zároveň vyvrcholením tejto talk show, ktorou - okrem iných - sprevádza aj slovenská stand up hviezda Ivo Ladižinský, je tzv. Mash Up vystúpenie hudobného hosťa so stálou Stage Band". Hm, takže Mash Up so Stage Band. To už je horšie. Vnúčik si začal cmúľať palec. To robí vtedy, keď nerozumie. Babka sa len prežehnala, to vraj už bude určite nejaké diablovo huncútstvo.  

 

V tejto súvislosti som si spomenul na situácie, ktoré v súčasnosti môže bežne aspoň trochu všímavý Slovák zaregistrovať. Tak napríklad. Coca cola s obsahom zero % cukru. Dalo by sa napísať nula %, ale to by už určite nebolo ono. Otvorili sme show room na predaj tradičných slovenských výrobkov (valašky, fujary, ozembuchy a pod.). Už vidím údiv v tvári baču, ktorý po rokoch zišiel z lazov a hľadal miesto, kde mu nalejú rum.  Manažéri vo firmách vám povedia, že zvýšenie platov nebude, lebo na to nemajú budget. Ak budete hľadať vo firme personálny úsek, môže sa stať, že ho nenájdete. Skúste potom  Department of Management and Human Resource Development. No a ak vás prijmú do práce, choďte rovno za team leadrom. To bude váš boss a v žiadnom prípade ho nevolajte pán majster, aby ste nenarazili ešte skôr ako začnete vôbec pracovať. V práci vám môžu nariadiť, aby ste sa zúčastnili meetingu, workshopu, alebo nedajbože brainstormingu. Choďte, ináč môžete obdržať mínus pointy! A to vraj nie je nič dobré. Rovnako sa nevyhýbajte outdoorovým aktivitám. Sú fajn, hlavne večer to kolegovia obvykle pekne roztočia.  V televíznom prenose hokejového zápasu vás komentátor môže  prekvapiť back checkingom. Neľakajte sa, to nie je nič iné ako obranná hra. A nehnevajte sa na komentátora, veď aj on musí ukázať čo vie. A ak hokejista dostal od súpera hit, neočakávajte žiadnu pesničku. To si len komentátor zjednodušuje prácu, veď úder je oveľa komplikovanejšie slovo. Nedávno sa istá slovenská hudobná hviezda (dalo by sa povedať aj star) v televízii vyslovila, že pri koncerte boli katastrofálne podmienky za stageom (čítaj stejdžom), ale napriek tomu to potom na stagi poriadne rozbalili. Mladý muž pri okienku v banke vysvetľuje, že pracuje v Blave na full time. V našom meste počas vianočných dní hrá v mestskom rozhlase hudba. Posledné roky sto krát za deň Jingle bells a iné slovákom blízke anglické vianočné melódie..... A príkladov by sa našlo oveľa viac.

Čo k tomu dodať.  Snáď len, že kdesi som počul, že vraj na Slovensku existuje aj jazykový zákon. Neviem, čo sa v ňom píše, ani na čo je dobrý taký zákon. Kto by sa ale pri dnešných problémoch zaoberal takými malichernosťami, nie?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Za slušné Slovensko. Bez smetí a hlupákov

Niektorí si tu žijú ako prasce v žite. A niektorí len ako prasce.

KOMENTÁRE

Vlak obsadený smerákmi idúci do stanice Ničota zrýchlil

Môže sa stať, že veľká občianska energia prítomná na námestiach vyprchá.


Už ste čítali?