Kto to vlastne vyhral.

Autor: Ján Juhás | 30.3.2014 o 16:41 | (upravené 30.3.2014 o 16:47) Karma článku: 16,94 | Prečítané:  2303x

  Politológovia a iní budú teraz mudrovať, prečo dopadli voľby prezidenta tak ako dopadli, akého to vlastne budeme mať prezidenta, ako prežije túto potupu Fico a strana Smer. Zamudrujem teda aj ja.  

 

No, potupa je asi prisilné slovo. Hlavne preto, že keď som dnes počúval Maďariča na RTVS  (pre menej zorientovaných je to ten   mierne zarastený fešák s peknou ofinou, ináč šéf Ficovej volebnej kampane), začínal som mať dojem, že voľby vyhrala strana Smer. To mi pripomenulo hlavného účtovníka v našom štátnom podniku za socializmu.  Ten raz vyhlásil: „Dajte mi ceruzku a dobrú gumu a ja vám urobím ročný hospodársky výsledok firmy aký chcete". Tak aj bolo, aj keď firma nesplnila svoje ročné úlohy, vypracoval taký rozbor hospodárskych výsledkov s patričným komentárom, že súdruhovia na krajskom výbore strany boli spokojní a ešte ho aj pochválili. Zdá sa, že v súčasnej politike je to podobné. Podľa Maďariča vyhral Kiska tieto voľby okrem iného kvôli tomu, že veľká časť priaznivcov Smeru chcela, aby premiér zostal premiérom.  O.K., možno je to tak. Priznať si nenažranosť vo viacerých oblastiach? Ani náhodou. Ešte dobre, že občania nie sú také ovce, ako si naši kvázi politici myslia. Pretiekol pohár pri Mečiarovi a pretiekol aj teraz. Smer by tiež nemal obviňovať opozíciu (naša skvelá pravica) z toho, že pomáhala Kiskovi v duchu „všetko proti Ficovi". Opozícia na tom nemá žiadnu zásluhu. A ak sa bude teraz opozícia tváriť, že Kiska je jej úspešným kandidátom, nezabudnime na jej lavírovanie počas dvoch rokov pred voľbami. Nezabudnime, že dnešná opozícia sa nevie dohodnúť ani na tom, či svieti slnko, alebo prší. Ale to už je iná téma.

Faktom je, že máme prvého nekomunistického a nestraníckeho prezidenta v našej novodobej histórii. Verme, že nebude horší ako boli predošlí prezidenti ( k tomu možno nebude treba ani veľa námahy) a že dodrží to čo sľubuje.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kočner a Rusko do väzby nepôjdu, rozhodol súd

Špecializovaný trestný súd v sobotu viac ako osem hodín rozhodoval tom, či budú Kočner a Rusko stíhaní vo väzbe.

EKONOMIKA

Mestá už môžu vykázať staré autá z centier, ale veľmi nechcú

Ministerstvo vytvorilo priestor na vytváranie zón s nízkymi emisiami.


Už ste čítali?