Televízna diskusia na aktuálnu tému

Autor: Ján Juhás | 1.3.2014 o 15:48 | (upravené 1.3.2014 o 16:32) Karma článku: 7,68 | Prečítané:  1188x

Prebieha televízna politická diskusia na aktuálnu vnútropolitickú tému. Tentokrát s účastníkmi: Odporný ksicht (OK) ako moderátor, Ešte odpornejší ksicht (EOK) ako hosť.    

 

OK: Ľudia vás obviňujú, že ste dohodou so stranou BER zradili svojich koaličných partnerov. Čo vy na to?

EOK: To sú ničím nepodložené obvinenia. Žiadna zrada, žiadne politické kupčenie. Sú to poctivé dohody z parlamentného bufetu urobené už veľmi dávno, všetko v prospech občanov Slovenska.

OK: Dobre, ale čo na to povie Ľudova platforma? Ešte predtým ozrejmite prosím divákom, čo to je tá Ľudova platforma a kto je to ten Ľudo.

EOK: Ľudo je výčapník v parlamentnom bufete, obľúbený človek a veľký znalec parlamentných pomerov. Prakticky žiadna dohoda politikov sa bez neho nezaobíde. Priznám sa, je aj mojim poradcom. Z toho vyplýva aj odpoveď na vašu otázku, čo na to povie Ľudova platforma. Nepovie nič, lebo sme sa v bufete na všetkom dohodli.

OK: Dohoda o ktorej hovoríte vznikla aj za účasti najväčšieho politológa a filozofa parlamentu?

EOK: Samozrejme, veď to sú všetko myšlienky jeho a ..... (EOK len dvihol oči k nebesiam).

OK: Chápem, takže Boha.

EOK: Pán moderátor, neberte meno Božie nadarmo! My kresťania to nemáme radi. A ak už musíte, tak potom len v súvislosti s ..., no veď viete s kým.

OK: Môžete byť konkrétnejší a povedať niečo bližšie o tých dohodách?

EOK: Iste, veď občania majú právo byť informovaní o všetkom. Dohody sú o tom, že budeme rokovať o technikách, ako to všetko upiecť, aby na nás nevybehli tí sviniari z nemenovaného nenávideného denníka, ani nejakí byrokrati z EÚ. Pretože sa jedná o ústavné zmeny, rokovania budú ťažké a dlhé. Osobne očakávam, že minimálne do jesene, keď už občania zabudnú prečo, pre koho, za koľko a za čo. Výsledok rokovaní sa teraz neodvážim tipovať. Ale budú to ťažké, veľmi ťažké rokovania. Asi prizvem aj svojho poradcu Ľuda.

OK: Prejdime na inú tému. Vy kandidujete na prezidenta v týchto voľbách. Preferencie zatiaľ nemáte najlepšie, pravdupovediac, skôr to vyzerá, že veľkú šancu nemáte. Neuvažujete o odstúpení z kandidatúry?

EOK: Pán moderátor, politika je vážna vec a dohody si treba ctiť. Ak sa raz s niekým dohodnem, tak platí slovo chlapa! On bude tu a ja v Štrasburgu. A ako to urobíme, o tom je tá politika!

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?