Televízna diskusia na aktuálnu tému

Autor: Ján Juhás | 1.3.2014 o 15:48 | (upravené 1.3.2014 o 16:32) Karma článku: 7,68 | Prečítané:  1186x

Prebieha televízna politická diskusia na aktuálnu vnútropolitickú tému. Tentokrát s účastníkmi: Odporný ksicht (OK) ako moderátor, Ešte odpornejší ksicht (EOK) ako hosť.    

 

OK: Ľudia vás obviňujú, že ste dohodou so stranou BER zradili svojich koaličných partnerov. Čo vy na to?

EOK: To sú ničím nepodložené obvinenia. Žiadna zrada, žiadne politické kupčenie. Sú to poctivé dohody z parlamentného bufetu urobené už veľmi dávno, všetko v prospech občanov Slovenska.

OK: Dobre, ale čo na to povie Ľudova platforma? Ešte predtým ozrejmite prosím divákom, čo to je tá Ľudova platforma a kto je to ten Ľudo.

EOK: Ľudo je výčapník v parlamentnom bufete, obľúbený človek a veľký znalec parlamentných pomerov. Prakticky žiadna dohoda politikov sa bez neho nezaobíde. Priznám sa, je aj mojim poradcom. Z toho vyplýva aj odpoveď na vašu otázku, čo na to povie Ľudova platforma. Nepovie nič, lebo sme sa v bufete na všetkom dohodli.

OK: Dohoda o ktorej hovoríte vznikla aj za účasti najväčšieho politológa a filozofa parlamentu?

EOK: Samozrejme, veď to sú všetko myšlienky jeho a ..... (EOK len dvihol oči k nebesiam).

OK: Chápem, takže Boha.

EOK: Pán moderátor, neberte meno Božie nadarmo! My kresťania to nemáme radi. A ak už musíte, tak potom len v súvislosti s ..., no veď viete s kým.

OK: Môžete byť konkrétnejší a povedať niečo bližšie o tých dohodách?

EOK: Iste, veď občania majú právo byť informovaní o všetkom. Dohody sú o tom, že budeme rokovať o technikách, ako to všetko upiecť, aby na nás nevybehli tí sviniari z nemenovaného nenávideného denníka, ani nejakí byrokrati z EÚ. Pretože sa jedná o ústavné zmeny, rokovania budú ťažké a dlhé. Osobne očakávam, že minimálne do jesene, keď už občania zabudnú prečo, pre koho, za koľko a za čo. Výsledok rokovaní sa teraz neodvážim tipovať. Ale budú to ťažké, veľmi ťažké rokovania. Asi prizvem aj svojho poradcu Ľuda.

OK: Prejdime na inú tému. Vy kandidujete na prezidenta v týchto voľbách. Preferencie zatiaľ nemáte najlepšie, pravdupovediac, skôr to vyzerá, že veľkú šancu nemáte. Neuvažujete o odstúpení z kandidatúry?

EOK: Pán moderátor, politika je vážna vec a dohody si treba ctiť. Ak sa raz s niekým dohodnem, tak platí slovo chlapa! On bude tu a ja v Štrasburgu. A ako to urobíme, o tom je tá politika!

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?