Prečo ho nebudem voliť

Autor: Ján Juhás | 22.2.2014 o 12:25 | (upravené 22.2.2014 o 12:34) Karma článku: 20,47 | Prečítané:  2326x

Priznám sa, som čoraz viac nervóznejší z našich politológov, novinárov a vôbec všetkých, ktorí donekonečna rozoberajú, kto by bol najvhodnejším prezidentom, kto má aké preferencie, aký je bohatý, či naopak chudobný, kto je v jeho pozadí, kto mu financuje prezidentskú kampaň a koho vlastne voliť v blížiacich sa prezidentských voľbách. Aký majú problém? Existujú vážne argumenty prečo nevoliť jedného z najvážnejších kandidátov. Sú bežne omieľané v médiách a všetci ich dobre poznáme. Nevoliť preto, lebo je viac, či menej priamo zodpovedný za katastrofálny vývoj v zdravotníctve, školstve, justícii, za vysokú nezamestnanosť spôsobenú okrem iného premyslenými opatreniami (napr. Zákonník práce, sociálne a zdravotné odvody,...), atď., atď.  Okrem toho existujú argumenty, nazvime ich „soft", ktoré sa týkajú tohto kandidáta na prezidenta. Možno pomôžu pri rozhodovaní koho voliť. Je to samozrejme môj subjektívny pohľad, ale aj tak ich predkladám čitateľom (ak by sa nejakí našli):

  1. Kandidát na prezidenta je fešák, sympaťák v najlepších rokoch. Mám pred očami tú jeho takú rozvážnu, štátnickú chôdzu, pohyby ktoré jasne znázorňujú, že pred vami kráča chlap samý sval, tvrdý ako žula. Jasné, urobiť tisíc klikov a poraziť pri tom kukláčov, to nie je sranda. Pokiaľ viem, toto nedokáže ani Putin! Ja urobím najviac tak desať klikov a končím, a výmyk na hrazde nedokážem vôbec! Jeho v poslednej dobe mierne neoholená tvár znázorňuje typ „drsňáka“, s ktorým si neradno začínať. Nečudo, že postupne podobne zarástli Počiatek, Maďarič a ďalší (narcizmus ma v tej súvislosti ani nenapadol). Len sa divím, prečo takto nekráčajú s dobou Obama, Holand, či Merkelová. Iste, zarastený, či oholený, je to osobná vec každého, ale to tiež dotvára obraz...

  2. Kandidát na prezidenta je džentlmen, nikdy nezabúda na ženy! Nie, nie, neurobím radosť tým zlomyseľníkom, ktorým sa hneď v predstavách vynorili nejaké tie bulvárne pletky (mimochodom chlapi, priznajme si, taká mladá kočka po boku, alebo niekde inde, to je sen každého z nás). Myslím na oslavy Medzinárodného dňa žien (MDŽ). Kandidát je jeden z politikov, ktorý každý rok príde medzi vybrané žienky (medzi zdravotné sestry vraj príde budúci rok) a nezabudne si tento sviatok uctiť! Neprajníci povedia, že je to socialistický prežitok. Kto si ale pamätá podnikové oslavy MDŽ, ten na ne nezabudne nikdy! Oslavy v závodných kluboch nemali chybu. Kolegovia si svoje kolegyne uctili, aj keď si ich celý rok na pracovisku ani nevšimli dôstojne a tak ako sa patrí. Mnohí z nich prišli domov až nad ránom, niektorí vôbec. Ale veď si počkajme, čo sa bude diať 8. marca tohto roku tesne pred prezidentskými voľbami.

  3. Kandidát na prezidenta je politik, ktorý vie čo sa patrí. Ak naňho niekto zaútočí, vráti mu to aj s úrokmi (a tvrdo na nich, ako to vedel bývalý kamarát Jano S. zo Žiliny). Len si vezmite taký denník SME. Nedá a nedá pokoj a v kuse rýpe! Kandidát s ním prestal komunikovať a basta. A čo tí, čo čítajú denník SME? Radi by napríklad poznali názory prezidentského kandidáta na rôzne aktuálne témy a porovnali ich s odpoveďami ostatných prezidentských kandidátov, ktoré uverejňuje tento denník? Majú smolu. Iste, sú to tiež občania, ale nejakí divní, keď čítajú taký plátok. Ponúka sa však jednoduchá rada – nech si kúpia PRAVDU, tam nájdu všetko podstatné a žiadnu špinu na prezidentského kandidáta.

  4. Kandidát na prezidenta nemá rád oligarchov.... Uhm, prepáčte, zabehlo mi.

  5. Kandidát na prezidenta je kresťan, čo je na Slovensku vážna vec! Video ktoré kolovalo nedávno na internete ma presvedčilo. Tak vyzerá ozajstný Slovák, národovec, kresťan, komunista, politik, právnik, humorista, proste človek, ktorému leží dobro Slovenska na srdci zo všetkého najviac. Profesionálne vedená diskusia skúseným moderátorom (prečo sa len dal na ministrovanie nechápem) vyznela úprimne a dojímavo.

  6. Kandidát na prezidenta si možno ako jediný nevšimol november 1989 (pardón, nie ako jediný, jeho súputník vtedy kachličkoval kúpeľňu), pretože on už vtedy vedel, aká katastrofa nás očakáva. Tomu sa hovorí politická intuícia, čo je u prezidenta zvlášť dôležité.

  7. Kandidát na prezidenta nemá problém diskutovať v televíznych, či rozhlasových reláciách. Keďže je pracovne veľmi zaneprázdnený (treba pochváliť time management), pragmaticky diskutuje väčšinou iba s moderátorom relácie, pretože nejakí pravicoví oponenti by iba zdržiavali zákernými vstupmi.

  8. Kandidát na prezidenta je vždy pripravený pre Slovensko. To hlásajú jeho bilboardy. To mi pripomína tie istoty, ktoré sľuboval pri posledných parlamentných voľbách. Šikovné, ani vtedy nikto nevedel o čo ide a predsa ho a jeho stranu ľudia volili.

  9. Občania by si už ozaj zaslúžili, aby im konečne tento kandidát na prezidenta odpovedal, či bol v tom (všetci viete v ktorom) byte a popíjal colu s istým predstaviteľom finančnej skupiny, či vedel o kauze „emisie“ dávno pred jej prevalením, či by mohol presne pomenovať tie istoty, ktoré sľuboval v posledných parlamentných voľbách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza. Veríme, že ju vyrieši so cťou.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?